METODA SPEAK4KIDS

Metoda Speak4Kids jest tzw. bezpośrednią nauką języka angielskiego; nie uczymy języka opisowo, to znaczy nie uczymy o języku, ale posługiwania się językiem.

Aby nauczyć się mówić, trzeba cały czas… mówić. I to właśnie dzieci robią na naszych lekcjach. 

Metoda Speak4Kids stwarza na zajęciach właśnie takie naturalne warunki: lektor posługuje się tylko językiem angielskim, mówi do dzieci w naturalnym tempie mowy native speakera, mówi stale i żąda odpowiedzi automatycznie, tj. bez zastanowienia i bez tłumaczenia jej z języka polskiego.

Lektor, rozmawiając z dziećmi, nie cedzi słów: mówi szybko, ok. 200 słów na minutę, czyli mniej więcej w naturalnym tempie mowy native speakera. Ma to oczywiście swój cel, ponieważ uszy dziecka bardzo szybko przyzwyczajają się do tego tempa i dziecko uczy się rozumieć osobę mówiącą po angielsku tak, jak rozumie osobę mówiącą w jego ojczystym języku.

Lektor narzuca szybkie tempo lekcji. Nie tylko mówi szybko, ale też stara się nie dawać dzieciom czasu na myślenie przy budowaniu odpowiedzi. W efekcie tego dzieci skracają proces formowania odpowiedzi do minimum i zaczynają budować zdania automatycznie (bez budowania zdania w myślach po polsku i dopiero potem tłumaczenia go na angielski i dopiero wtedy udzielania odpowiedzi) – czyli tak, jak robią to w języku ojczystym, bez myślenia.

Metoda Speak4Kids to intensywna, uczciwa praca nad językiem! Mózg dziecka, jego uwaga i koncentracja są maksymalnie wykorzystane.

Dobra wiadomość jest taka, że tę ciężką pracę wykonują z dziećmi i nad dziećmi nasi lektorzy, a nie rodzice w domu. Poważnie traktujemy fakt, że rodzice ufają nam, zapisując swoje dzieci na kurs, i polegają na nas, że to my nauczymy ich pociechy języka obcego. Naszym zdaniem zadawanie dzieciom potężnych prac domowych, przy jednoczesnym wykorzystaniu czasu lekcji jedynie na zabawę jest zwykłą nieuczciwością, gdyż ciężar pracy spada wtedy na rodzica. Tradycyjne prace domowe należą u nas raczej do rzadkości, pojedyncze ćwiczenia, jakie mogą być zadane do domu, mają raczej ćwiczyć dziecko w obowiązkowości i zapewniać dziecku dodatkowy kontakt z językiem w dni, w które nie uczęszcza na nasz kurs, niż obciążać czasowo rodzica. 

ZOBACZ LEKCJE

Zachęcamy do obejrzenia próbki tego jak przebiegają nasze zajęcia. Na stronie https://www.facebook.com/EdukacjaRozwojSztuka/videos/1152308328191743/ znajdą Państwo nagrania z naszych lekcji oraz prezentacje dzieci z końca roku szkolnego.

01.

Zaczynamy od SPEAKING'u

02.

Później uczymy czytać. 

03.

Na końcu wprowadzamy pisanie. 

Speak4kids.png
Speak4Kids_book1_okladka.jpg

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: 

http://www.speak4kids.eu/

Direct Method for English

Metode DMfE stosujemy podczas zajęc z nastolatkami. 

Głównym celem metody bezpośredniej jest nauczanie umiejętności komunikacji w języku obcym, poprzez minimalizowanie użycia języka ojczystego w czasie lekcji i wykształcenie pewnych odruchów językowych. To prowadzi do myślenia w języku, którego się chcemy nauczyć, a dzięki temu łatwości w posługiwaniu się nim w praktyce.

Metoda bezpośrednia kładzie duży nacisk na praktykę i pracę ustną – słuchanie i mówienie. Około 80% lekcji to praca ustna z lektorem, polegająca na kontrolowanym dialogu, w którym lektor zadaje pytania w oparciu o wprowadzone wcześniej słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne. W ten sposób nowy materiał jest ćwiczony zarówno w praktyce jak i w odpowiednim kontekście.

tlo_podstrona_obrazek_02.png

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: 

http://www.dllab.eu/pl/